» سبد خرید شما

0 قلم
 

 

  » جستجوی تابلو فرش

 
 

پانل کاربران

 
 به وب سایت رسمی شرکت ماهرو بافان (تولید کننده انواع تابلو فرش های سفارشی در ایران) خوش آمدید

اخبار

 اخبار فروشگاه فارسیان

 

رئیس مرکز ملی فرش ایران در برنامه زنده روی خط خبر از توسعه بازارهای فرش دستباف ایران خبر داد

به گزارش روایط عمومی مرکز ملی فرش ایران فرشته دستپاک در برنامه روی خط خبر در پاسخ به سوال مجری برنامه در خصوص نگاه آماری به میزان صادرات فرش دستباف چنین پاسخ داد: طی سال گذشته حدود 426 میلیون دلار صادرات فرش داشتیم، اولین کشور آمریکا سپس آلمان و پس از آن سایر کشورها هستند. میزان صادرات 7 ماهه نخست سال گذشته، 220 میلیون دلار و 7 ماهه نخست امسال، 176 میلیون دلار بوده که نسبت به سال گذشته 20 درصد کاهش را نشان می دهد. 32 درصد از صادرات فرش دستباف به کشور آمریکا بوده که به دلیل تحریم آن را از دست داده ایم از همین رو باید دیگر کشورها را جایگزین کنیم.

وی در خصوص راه های مقابله ایران با نظام تحریم های جدید امریکا و افزایش میزان صادرات فرش دستباف افزود: علیرغم تحریم، بسیاری از کشورهای جهان طالب فرش دستباف هستند. به همین جهت تدابیر لازم برای مقابله با تحریم ها اندیشیده شده است. که از آن جمله، استفاده از ظرفیت های مناطق آزاد کشور که از آن طریق می توان، انگیزه سرمایه گذاران برای تولید، صادرات و واردات مواد اولیه را افزایش داد. انعقاد تفاهم نامه همکاری با مناطق آزاد تجاری از جمله کیش و سایر، برگزاری نمایشگاه بین المللی فرش دستباف کیش که در تاریخ 13 تا 17 اسفند ماه امسال برپا و نفیس ترین فرش های ایران در آن عرضه می شود تا برتری های فرش دستباف ایران را به جهانیان نشان دهد از جمله اقدامات این مرکز است.

 رئیس مرکز ملی فرش ایران، اعزام و پذیرش هیئت های تجاری را از دیگر اقدامات مرکز ملی فرش ایران برای مقابله با تحریم برشمردند. تهاتر فرش دستباف با سایر کالاها و مواد اولیه فرش، برندسازی، همکاری با وایپو برای ثبت جهانی و شناسنامه دار کردن فرش دستباف و حمایت همه جانبه بانک مرکزی و صدا و سیمای جمهوری اسلامی، تقویت بازارهای داخلی، سلیقه یابی و سلیقه سازی از دیگر محورهای گفتگو در این برنامه بود.

وی در ادامه در خصوص واردات مواد اولیه و تفاوت قیمت پیرامون آن چنین اظهار کرد : در بحث قیمت فرش دستباف، دستمزد نیروی انسانی، بیشترین تاثیر را دارد. ما دو گروه مواد اولیه را وارد می کنیم، اول ابریشم که از چین و ازبکستان وارد می شود سپس پشم وارداتی که از کشورهای استرالیا، اروگوئه، نیوزیلند برای فرش های بالای 45 رج وارد می شود، البته لازم به ذکر است که بخش زیادی از پشم تولیدی، در داخل کشور مصرف می شود و تنها بخشی از آن صادر می شود چرا که پشم گوسفندان در فصل بهار چیده می شود و مازاد نیاز داخلی در صورت صادر نشدن، فاسد می شود. البته با توجه به بالا رفتن نرخ ارز، برخی افراد اقدام به صادر کردن پشم کرده اند. به همین دلیل برای جلوگیری از صادرات بی رویه پشم، در روزهای آتی، جلساتی را با وزارت جهاد کشاورزی برگزار می کنیم تا به صورت موقت، صادرات پشم را متوقف کنیم.    

 

 
 
 
 
فرش دست بافت فرش دست بافت
قیمت: 0 تومان
 
 
 

 
Copyright @ 2010 FMCO Corporation.. | Powered By: IranWebService